Izmeklējumu veidi
Ja ģimenes locekļiem pastāv aizdomas par jebkādu bērna veselības problēmu var un vajag griezties tieši pie bērnu ķirurga (bez ģimenes ārsta nosūtījuma un bez maksas). Visbiežāk par šo problēmu „runā” sāpes.
Lai uzstādītu pareizo diagnozi, bērnu ķirurgs pielieto dažādas diagnosticēšanas metodes. Tās ir aptaujas, apskates, laboratoriskie izmeklējumi un izrakstu no traumpunktiem, slimnīcām izvērtēšana.
Liela nozīme tiek piešķirta instrumentālajai izmeklēšanai:
Rentgens: izplātīta izmeklēšanas metode bērnu ķirurģijā, kuru bieži pielieto traumu diagnostikā, torokālajā ķirurģijā, ortopēdija un t.t. Natālijas Kovrigas ārsta praksē digitālā rentgenogrāfija ir pieejama uz vietas, Rīgas 1.slimnīcas teritorijā, kuras attēlu var apskatīt ārsta kabinetā datorā.
Ultraskaņas izmeklējumi: šī metode ir labs palīgs jebkuram bērnu ķirurgam. Ultraskaņas izmeklēšanas metodei ir vairākas priekšrocības:
- Laba informēšanas pakāpe,
- Nav nekādu kontrindikāciju,
- Nav nepieciešamības izmantot kontrastvielas,
- Izmeklēšana reālā laika režīmā,
- Zemas izmeklēšanas izmaksas.
Datortomogrāfija: Bērnu ķirurgam vajag izmantot datortomogrāfiju, kad ir nepieciešama maksimāli precīza izpratne par iespējamo pataloģiju. Piemēram, datortomogrāfiju nozīmē pēc smagām traumām, jo ultrasonogrāfiskā metode sniedz mazāk informācijas. Maziem pacientiem datortomogrāfiju veic pēc nomierinošu līdzekļu nozīmēšanas.
Endoskopiskā izmeklēšana: Pie šīm izmeklēšanas metodēm pieder ezofagogastraduodenoskopija (EGGS), fibrogastroskopija (FGS), kolonoskopija, laporoskopija, artroskopija.
Mūsdienīgie endoskopi der jebkura vecuma bērniem.